Najlepsza strategia ułożenia gości weselnych

            Ślub i wesele jest dużym wyzwaniem, które należy dobrze zaplanować i nie zapomnieć o każdym szczególe. Bardzo dobrym rozwiązaniem strategicznym na  przyjęciu weselnym są winietki. Dzięki nim możemy rozplanować, w jakim miejscu zasiądą nasi goście, unikniemy  w ten sposób bałaganu i niepotrzebnego chaosu. Oczywiste jest to, że zasiądą obok siebie członkowie danej rodziny, to również jest ważne, w jakim miejscu goście będą siedzieć. Usadzenie gości musi być przemyślane, by każdy był zadowolony. Winietki mogą być również sposobem na dodatkową, ciekawą dekorację weselną, wszystko zależy od pomysłowości. Warto więc dobrze sobie to przemyśleć i zapoznać się z różnymi propozycjami.

Urocze winietki

            Winietki powinny być przygotowane ze szczególną dbałością, bo mimo, że są drobiazgiem mogą stanowić ozdobę stołów weselnych. Niewątpliwie powinny nawiązywać do wzorca wizualnego zaproszenia ślubnego. Dobrze byłoby, gdyby winietki posiadały jakiś element grafiki czy ozdobę, która byłaby umieszczona na zaproszeniu, powinny oczywiście współgrać również z motywem przewodnim. Zazwyczaj winietki przybierają formę ozdobnych karteczek, w gustownych kolorach, na których ozdobną czcionką napisane jest imię i nazwisko gościa. Napis powinien być dobrze widoczny, by goście szybko odnaleźli swoje miejsca. Zazwyczaj winietki są w kolorze białym, kremowym, pastelowym czy pudrowym. Oczywiście zdarzają się również mocne kolory. Winietki czasem ozdabiane są ażurowymi wzorami, które ostatnio są bardzo modne.

            Niektóre pary decydują się na samodzielne wykonanie winietek, jednak jest to zajęcie pracochłonne i wymaga dużej precyzji. Warto więc zapoznać się z ofertami sklepów, które oferują zaproszenia i dodatki ślubne, na pewno tam znajdzie się wiele ciekawych propozycji. Coraz częściej Młode Pary decydują się na nietypowe winietki, które będą zarazem upominkami dla gości. Mogą to być np. słodkie praliny w ozdobnych pudełkach z przyczepioną winietką, czy też ozdobny drobiazg np. bukiecik lawendy z imienną karteczką.