Drobny upominek jako podziękowanie za udział w ślubie i weselu

             Goście weselni będą niezwykle zaskoczeni drobnymi upominkami, które będą podziękowaniem za udział w ślubie i weselu. Niektóre osoby zastanawiają się czy warto zaprzątać sobie głowę taką sprawą. Niewątpliwie jest to bardzo piękny gest ze strony Młodych Małżonków, którzy w ten sposób okażą swoją wdzięczność.  Pomysłów na takie drobiazgi może być wiele.

Słodkie niespodzianki

            Świetnym upominkiem dla gości weselnych mogą być eleganckie praliny, migdały w lukrze, makaroniki, lizaki, cukierki. Wszystko to zapakowane w ozdobne torebki, pudełeczka czy woreczki. Bardzo ładnie prezentują się również słoiczki z miodem lub konfiturami. Niektóre osoby przygotowują konfitury samodzielni, oczywiście można zakupić gotowe słoiczki pięknie udekorowane w sklepach z właśnie takimi upominkami. Do tych prezencików powinny być dołączone bileciki z podziękowaniami w formie np. wiersza. Można również zamówić personalizowane etykiety na czekoladki czy opakowania z ciasteczkami. Misterne opakowanie może równie zachwycić jak jego zawartość.

Dekoracyjne drobiazgi

            Dobrym pomysłem na prezent dla gości weselnych mogą być ozdobne świeczki, czy też zapachowy wosk do kominka, który powinny być ładnie zapakowany, może np. w celafon, z ozdobną kokardką i eleganckim bilecikiem. Najczęściej takie podarunki są ręcznie robione, a więc są niepowtarzalne. Mogą to być również ozdobne zawieszki, magnesy ślubne, witrażowe lub gipsowe aniołki. Bardzo ciekawym pomysłem są magnesy ze zdjęciem Młodej Pary, na pewno taki podarunek zachowa się na długo w domu obdarowanego i będzie oryginalną pamiątką. Również fikuśne ramki ze zdjęciem świeżo upieczonych małżonków będą niebagatelnym bibelotem. W tej materii liczy się przede wszystkim pomysł i oryginalne podejście. Wykonanie też powinno być estetyczne i staranne. Opakowane na prezenty powinno być również atrakcyjne. Może to być papierowa, ozdobna torebka, kartonowe a nawet drewniane czy metalowe pudełka, ozdobione np. techniką decupage.